top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

В Україні працюють над планом відновлення в рамках Ukraine Facility

Уряд закликає бізнес подавати пропозиції щодо пріоритетних секторів розвитку

Уряд та національний бізнес мають спільно підготувати план відновлення й розвитку України на найближчі чотири роки. Про це заявила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації, повідомляється на сайті відомства.

За її словами, приватний капітал буде основою для відновлення й розбудови України.

«Тому ми маємо разом з вітчизняним бізнесом розробити План України в рамках Ukraine Facility, який дозволить отримати від ЄС €50 млрд євро фінансування для розвитку економіки впродовж наступних чотирьох років. План маємо підготувати до кінця жовтня, тому закликаємо представників бізнесу долучатись до робочих груп з напрацювання цього документу», – зазначила перший віцепрем’єр.

Юлія Свириденко також запропонувала бізнесу надавати свої пропозиції щодо визначення пріоритетних секторів розвитку та програм їх стимулювання, які дозволять максимально швидко відновити країну.

Як зауважила перший віцепрем’єр, серед пріоритетних секторів – оборонний, аграрний, енергетика, “зелена” металургія. Наразі уряд фокусує увагу на розвитку переробної галузі, виготовленні продукції з високою часткою доданої вартості, просуванні її на внутрішньому і зовнішньому ринках.

На зустрічі з бізнесом також обговорювались питання гуманітарного розмінування, покращення системи бронювання військовозобов’язаних, дерегуляції, підтримки експортерів та виходу вітчизняного бізнесу на міжнародні ринки.

Нагадаємо, що Мінекономіки спільно з українським бізнесом, асоціаціями та експертами створюють понад 10 галузевих робочих груп для обговорення та розробки комплексних заходів розвитку в ключових галузях економіки. Ці напрацювання ляжуть в основу «Плану України» для Ukraine Facility (UF) від ЄС, що дозволить залучити в українську економіку €50 млрд допомоги від Єврокомісії, про яку оголосили під час Ukraine Recovery Conference в Лондоні. Фінансова підтримка надаватиметься у вигляді грантів та кредитів, інвестицій й технічної допомоги.

Україна приєднається до програм ЄС «Єдиний ринок» та «Митниця». Відповідні угоди з Євросоюзом наприкінці червня ратифікувала Верховна Рада. Ратифікація угод надасть бізнесу додаткові стимули й можливості, сприятиме зростанню рівня торгівлі.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Турецька Tosyali планує глобальне розширення

Компанія має намір інвестувати у ці цілі $1,5-2 млрд на рік Турецький виробник сталі Tosyali Holding планує інвестувати $1,5-2 млрд на рік у глобальне розширення, що охоплює Африку і Саудівську Аравію

Comments


bottom of page