top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Влада продовжить діалог щодо збільшення частки продукції ГМК на ринку ЄС

У 2023 році Україна та ЄС вестимуть складні переговори щодо відносин на рівні галузевих асоціацій ГМК та виробників

Українська влада працює з Євросоюзом над питанням заміщення російської продукції на ринку ЄС українськими товарами. Проте успіх запроваджених санкції стосовно сталевої продукції з РФ поки що можна вважати лише частковим. У 2023 році влада продовжить діалог щодо розширення присутності продукції українського ГМК на європейському ринку.

Про це розповів Тарас Качка, заступник міністра економіки України – торговий представник України, на відкритих слуханнях комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку на тему «Заміщення українськими товарами імпорту з РФ і Республіки Білорусь в Україні, ЄС та світі».

«Ми проводимо дуже велику роботу щодо витіснення російської продукції з ринку ЕС. Ми маємо частковий успіх по сталі, але він впирається в дві речі. По-перше, першою країною, що скористалася із санкцій на сталь, стала Туреччина. Євросоюз зараз посилює свої інституційні спроможності щодо протидії обходу санкцій. З іншого боку, наша металургія ще не на європейському ринку в контексті повного заміщення продукції РФ», – зазначив Тарас Качка.

За його словами, поточний рік буде складним та інтенсивним у частині діалогу, метою якого є розширення взаємовідносин Україна та ЄС у металургійному секторі на рівні галузевих асоціацій та виробників, з інституціями Євросоюзу.

Торговий представник України також наголосив, що зараз ЄС переглядає раніше встановлені антидемпінгові мита на російську та українську металопродукцію. Але асоціація європейських виробників сталі (EUROFER) звернулася до Єврокомісії з пропозицією вилучити Україну з перегляду. Це свідчить про те, що європейські металурги не сприймають українську сталеву продукцію як загрозу.

Санкції проти ГМК Росії багато в чому не досягли своєї мети – європейський ринок залишився відкритим для сировини з РФ, США запровадили мінімальні заборони.

Нагадаємо, що українська влада виступає за те, щоб уся російська металургійна продукція опинилася під санкціями, а також за надання українським металургам доступу до американського ринку. Крім того, Мінекономіки планує сприяти збільшенню переробки металургійної сировини в середині країни.

2 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Киргизстан планує продовжити заборону на експорт брухту

Профільне міністерство винесло на обговорення відповідний проєкт постанови Міністерство економіки й торгівлі Киргизстану винесло на громадське обговорення проєкт постанови, який має на меті тимчасово

Споживання металопродукції в Україні за січень-травень впало на 3,6% р./р.

За 5 місяців внутрішній ринок країни спожив 1,36 млн т прокату та напівфабрикатів Україна за підсумками січня-травня 2024 року скоротила споживання металопродукції (прокат та напівфабрикати) на 3,6% у

BMI очікує зростання глобального виробництва сталі у 2024 році на 1,2% р./р.

Погіршення глобальних промислових та економічних перспектив негативно позначиться на виробництві сталі у світі Аналітичне агентство BMI прогнозує зростання глобального виробництва сталі у 2024 році на

Comentarios


bottom of page