top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Високі витрати на е/е в ЄС зберігатимуться при переході до «чистого нуля» – BusinessEurope

Забезпечення електроенергії за конкурентними цінами буде вирішальним для збереження промислової бази Європи


Євросоюз все ще матиме вищі ціни на електроенергію, ніж у США та Китаї, навіть за найкращого сценарію переходу до нульових викидів через зростаючий попит та притаманні цьому недоліки. Про це повідомляє Bloomberg.


Дослідження, проведене на замовлення бізнес-асоціації BusinessEurope, продемонструвало, що витрати на виробництво електроенергії в ЄС до 2050 року все ще будуть щонайменше на 50% вищими, ніж у цих країнах за «керованим сценарієм», коли кліматичні цілі будуть досягнуті без особливих проблем.


«Невдалий перехід», якщо ключові політики сповільняться після середини сторіччя, може призвести до того, що витрати будуть втричі вищими, ніж у цих основних країнах-конкурентах.


За словами Маркус Байрера, гендиректора BusinessEurope, це поставить європейські компанії в дуже невигідне становище, тому потрібні термінові дії на рівні блоку.

«Забезпечення енергопостачання за конкурентними цінами буде мати вирішальне значення для збереження промислової бази Європи», – зауважив він.

ЄС платить значно більше за енергоносії через свою залежність від імпорту – ситуація загострилася через вторгнення РФ в Україну та зменшення постачань російського газу. Це викликає занепокоєння, що Вашингтон і Пекін можуть підірвати позиції Європи, коли йдеться про забезпечення енергоносіями традиційних галузей промисловості, таких як сталеливарна, або інноваційних секторів чистих технологій (вітроенергетика, акумуляторні батареї тощо).


Скорочення витрат на енергоносії є одним з пріоритетів для керівників найбільших промислових компаній Європи. Політики зробили конкурентоспроможність відновлюваних джерел енергії одним з наріжних каменів для наступної Єврокомісії, проте компанії зазначають, що потерпають від бюрократичної тяганини.


Одним з ключових інструментів ЄС є прикордонний вуглецевий збір (CBAM). У BusinessEurope вважають – якщо це виявиться неефективним у підтримці промисловості блоку, законодавці повинні переглянути питання про поступову відмову від безкоштовних квот на викиди вуглецю для виробників.


Бізнес-асоціація також рекомендує посилити інтеграцію відновлюваних і низьковуглецевих джерел енергії в рамках блоку, забезпечити безпеку водневого ланцюжка створення вартості, спростити процес видачі дозволів і сприяти декарбонізації за допомогою стимулювання попиту.


Нагадаємо, у квітні поточного року гендиректор BusinessEurope висловив думку, що Європа знаходиться під тиском як промисловий та економічний центр. Серед причин – високі ціни на енергоносії та «регуляторне цунамі» численних нових директив з Брюсселя за останні кілька років.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Ferrexpo спрямувала 10 млн грн на допомогу «Охматдиту»

Компанія прагне підтримати пацієнтів та медперсонал лікарні та зробити внесок у відновлення медзакладу Рада директорів залізорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондо

Commentaires


bottom of page