Британія та ЄС посилять координацію механізмів вуглецевого коригування імпорту
Уряд Великої Британії 30 березня оприлюднив плани щодо забезпечення екологічної та енергетичної безпеки, включаючи пропозиції, які можуть призвести до запровадження екологічного податку на імпорт. Про це повідомляє британський Інститут експорту та міжнародної торгівлі.
Уряд проведе консультації щодо можливого введення транскордонного податку на викиди вуглецю. Окрім того, планується запровадити обов’язкові стандарти продукції та заходи для сприяння розвитку ринку товарів із низьким вмістом вуглецю.
Планується, що заходи Великої Британії будуть відбивати європейський CBAM (carbon border adjustment mechanism). Додатковий екологічний податок можуть накласти на імпорт продукції, що виробляється з використанням технологій, які сильно забруднюють довколишнє середовище. Цей крок допоможе захистити британських виробників від ввозу товарів з країн, де діє менш сувора кліматична політика. Також очікується, що Британія та ЄС посилять координацію своїх механізмів вуглецевого коригування імпорту.
Як зауважила The Times напередодні оприлюднення планів, імовірно, екологічний податок на імпорт спочатку буде націлений на енергоємну продукцію, таку як чавун і сталь, цемент, алюміній і добрива, а також водень, який в основному виробляється з вугілля в країнах, що не входять до ЄС.
Британський уряд обіцяв консультації про транскордонному тарифу на викиди вуглецю ще у 2022 році у відповідь на звіт, опублікований Комітетом з екологічного аудиту.
Нагадаємо, що у середині грудня ЄС досягнув політичної угоди про впровадження нового транскордонного тарифу на викиди вуглецю (CBAM), зокрема при імпорті сталі, цементу, алюмінію. Компанії, які імпортують ці товари до Євросоюзу, будуть зобов’язані купувати сертифікати, що покривають викиди CO2, пов’язані з виробництвом.
Транскордонний тариф на викиди вуглецю, впровадження якого узгодили в ЄС, може стати зовнішнім стимулом для зростання вуглецевого ринку Китаю, аби компенсувати деякі довгострокові наслідки для цієї країни.