top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

ВВП України може скоротитися на третину від довоєнного – МВФ

Станом на 7 березня падіння економіки країни було оцінено в 10%

ВВП України може знизитися на третину порівняно з довоєнними показниками. Про це заявила Крісталіна Георгієва, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду, повідомляє «Інтерфакс-Україна».


«Українська економіка дуже страждає від розв’язаної Росією війни. Ми, імовірно, побачимо скорочення, яке може становити третину того, що було до війни», – зазначили Крісталіна Георгієва.


Крім того, вона нагадала, що МВФ негайно відреагував на запит України щодо надзвичайного фінансування у розмірі $1,4 млрд, яке необхідне для підтримки функціонування країни.


«Ми також дуже тісно співпрацюємо з Україною в тому, як вживати найкращих заходів щодо управління кризою, так, щоб економіка не впала. І я б сказала, що гроші важливі, але підтримка у тому, як зберегти функціонування фінансової системи, не менш важлива. Крім того, влада країни робить чудову роботу в умовах війни», – наголосила глава Фонду.


Станом на 7 березня МВФ оцінив зменшення економіки України у 2022 році в 10%, однак якщо війна затягнеться, воно буде значно більшим.


Фонд у своїх обґрунтуваннях наводив дані 2014-2015 року, коли Росія вперше вторглася на схід України та анексувала Крим, тоді ВВП упав відповідно на 6,6% і трохи менш ніж на 10%, проте вторгнення не було повномасштабним та настільки руйнівним.


Водночас заступник голови Нацбанку України Сергій Миколайчук оцінює падіння ВВП України приблизно в 50% за кожен день війни.


Нагадаємо, що за словами радника президента з економічних питань Олега Устенко, за два тижні бойових дій Україна зазнала збитків не менше ніж на $100 млрд, повністю зупинилися близько 50% підприємств.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Туреччина в січні збільшила імпорт брухту на 36% р./р.

Попит на імпортну сировину зріс завдяки збільшенню виробництва сталі Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня 2024 року збільшили імпорт брухту на 36% у порівнянні з аналогічним місяцем

Страхування Unity Facility в морському коридорі розширено на всі вантажі

Можливість страхування вантажів вже доступна й збільшує цей механізм втричі Механізм страхування перевезень зерна Unity Facility українським морським коридором, який діє з листопада 2023 року, з лютог

bottom of page