top of page
Пошук

Будівництво в Євросоюзі у жовтні впало на 0,6% м./м.

У порівнянні з жовтнем 2022-го показник скоротився на 0,4%

Виробництво в будівельному секторі Європейського союзу за підсумками жовтня 2023 року скоротилось на 0,6% у порівнянні з попереднім місяцем. Про це свідчать дані Eurostat.


Порівняно з жовтнем 2022-го у жовтні поточного року сезонно скориговане виробництво у будівництві ЄС скоротилось на 0,4%.


Серед країн ЄС найбільше місячне зниження будівництва зафіксоване в Словенії (-6,1% м./м.) та Німеччині й Словаччині (по -2,2% м./м.). Найбільше зростання спостерігалось в Румунії та Швеції  (по +3% м./м.).


Будівництво інженерних споруд в ЄС за місяць зросло на 0,5% м./м., та 2,2% р./р., а зведення будівель (житлових і нежитлових) – скоротилось на 0,6% м./м., та на 0,8% р./р.

Зазначимо, згідно з остаточними даними за підсумками вересня поточного року виробництво у будівельному секторі ЄС зросло на 0,6% у порівнянні з попереднім місяцем. Будівництво інженерних споруд в ЄС за місяць зросло на 0,5% м./м., та на 2,2% р./р., а зведення будівель (житлових і нежитлових) – збільшилось на 0,7% м./м., та 0,1% р./р.


Стагнація будівельного сектору ЄС негативно впливає на попит і настрої на внутрішньому ринку довгого прокату. З кінця 2020 року будівництво в Євросоюзі знаходилось у тривалому періоді відновлення завдяки значній державній підтримці, що стимулювало попит на сталеву продукцію, але з початку цього року, як зазначають металурги, європейський будівельний сектор страждає через макроекономічні проблеми та невизначеність на ринку.


За прогнозами Eurofer, у 2023 році обсяги будівництва в ЄС скоротяться на помірні 0,5% і відновляться до + 0,7% у 2024-му. У 2022 році обсяг виробництва у будівельному секторі ЄС зріс на 4,8%. У четвертому кварталі цей показник скоротився на 0,2 % у річному обчисленні.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Туреччина в січні збільшила імпорт брухту на 36% р./р.

Попит на імпортну сировину зріс завдяки збільшенню виробництва сталі Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня 2024 року збільшили імпорт брухту на 36% у порівнянні з аналогічним місяцем

Страхування Unity Facility в морському коридорі розширено на всі вантажі

Можливість страхування вантажів вже доступна й збільшує цей механізм втричі Механізм страхування перевезень зерна Unity Facility українським морським коридором, який діє з листопада 2023 року, з лютог

bottom of page