top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

Будівництво в Євросоюзі в листопаді впало на 1% м./м.

У порівнянні з листопадом 2022-го показник скоротився на 2,1%

Виробництво в будівельному секторі Європейського союзу за підсумками листопада 2023 року скоротилось на 1% у порівнянні з попереднім місяцем. Про це свідчать дані Eurostat.


Порівняно з листопадом 2022-го у листопаді 2023 року сезонно скориговане виробництво у будівництві ЄС скоротилось на 2,1%.


Серед країн ЄС найбільше місячне зниження будівництва зафіксоване в Чехії (-3,8% м./м.), Німеччині (-2,9% м./м.) й Угорщині (-2,6% м./м.). Найбільше зростання спостерігалось в Румунії (+2,6% м./м.) та Словаччині (+2,4% м./м.).


Будівництво інженерних споруд в ЄС за місяць впало на 0,2% м./м., та зросло на 0,2% р./р., а зведення будівель (житлових і нежитлових) – скоротилось на 1,1% м./м., та на 2,5% р./р.


Зазначимо, згідно з остаточними даними за підсумками жовтня 2023 року виробництво у будівельному секторі ЄС впало на 0,4% у порівнянні з попереднім місяцем.


Будівництво інженерних споруд в ЄС за місяць зросло на 0,3% м./м., та на 1,7% р./р., а зведення будівель (житлових і нежитлових) – впало на 0,3% м./м., та 0,8% р./р.


Стагнація будівельного сектору ЄС негативно впливає на попит і настрої на внутрішньому ринку довгого прокату. З кінця 2020 року будівництво в Євросоюзі знаходилось у тривалому періоді відновлення завдяки значній державній підтримці, що стимулювало попит на сталеву продукцію. Але з початку 2023 року, як зазначають металурги, європейський будівельний сектор страждає через макроекономічні проблеми та невизначеність на ринку.


За прогнозами Eurofer, у 2023 році обсяги будівництва в ЄС скоротяться на помірні 0,5% і відновляться до + 0,7% у 2024-му. У 2022 році обсяг виробництва у будівельному секторі ЄС зріс на 4,8%. У четвертому кварталі цей показник скоротився на 0,2 % у річному обчисленні.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Туреччина в січні збільшила імпорт брухту на 36% р./р.

Попит на імпортну сировину зріс завдяки збільшенню виробництва сталі Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня 2024 року збільшили імпорт брухту на 36% у порівнянні з аналогічним місяцем

Страхування Unity Facility в морському коридорі розширено на всі вантажі

Можливість страхування вантажів вже доступна й збільшує цей механізм втричі Механізм страхування перевезень зерна Unity Facility українським морським коридором, який діє з листопада 2023 року, з лютог

bottom of page