top of page
Пошук
  • Фото автораELEGIN

БЕБ виявило схему ухилення від сплати мита при експорті брухту

Зокрема, встановлено три підприємства, які ухилились від сплати 65 млн грн мита

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) виявило схему ухилення від сплати мита при експорті брухту. Про це йдеться у повідомленні відомства.

З початку 2022 року з митної території України експортували понад 220 тис. т металобрухту вартістю 2,3 млрд грн, встановили аналітики БЕБ.  Водночас ризик пов’язаний з експортом цієї сировини під виглядом товарів «прикриття» може сягати сотень мільйонів гривень.

Як нагадали у бюро, оскільки брухт є стратегічною сировиною для металургійної галузі країни, з метою забезпечення вітчизняних підприємств достатнім його обсягом, законодавчо встановлена ставка вивізного мита на відходи та брухт чорних металів у розмірі €180/т.

«Однак ряд компаній під час експорту металобрухту у митних деклараціях використовує коди та опис товарів «прикриття». Така маніпуляція дозволяє їм експортувати товар без сплати вивізного мита. Серед найпоширеніших схем – декларування митним органам металобрухту під виглядом металопродукції б/в або первинних форм металу» – йдеться у повідомленні.

Під час інформаційно-аналітичної роботи співробітники бюро виявили три підприємства, які, маніпулюючи з номенклатурою товарів, здійснили експортні операції без сплати митних платежів на суму понад 65 млн грн. Зазначається, що аналітичну інформацію передали детективам БЕБ.


Нагадаємо, що за підсумками січня-листопада 2023 року заготівля брухту в Україні зросла на 27,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – до 1,13 млн т. Експорт сировини за цей період склав 161 тис. т, що в 3,8 раза більше р./р., а імпорт – 0,9 тис. т (-60,9% р./р.).


За підсумками 2022 року обсяги заготівлі металобрухту в Україні знизилися на 75,9% в порівнянні з 2021 роком – до 996,7 тис. т. Експорт сировини за рік скоротився в 11,4 раза р./р. – до 53,6 тис. т, імпорт – на 92,1% р./р., до 1,8 тис. т.

0 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Туреччина в січні збільшила імпорт брухту на 36% р./р.

Попит на імпортну сировину зріс завдяки збільшенню виробництва сталі Металургійні підприємства Туреччини за підсумками січня 2024 року збільшили імпорт брухту на 36% у порівнянні з аналогічним місяцем

Страхування Unity Facility в морському коридорі розширено на всі вантажі

Можливість страхування вантажів вже доступна й збільшує цей механізм втричі Механізм страхування перевезень зерна Unity Facility українським морським коридором, який діє з листопада 2023 року, з лютог

bottom of page